praca w sklepie Dino Polska

Szkolenia Dino: jak wyglądają szkolenia pracowników Dino?

Wiele osób zastanawiających się nad podjęciem pracy w popularnej sieci sklepów Dino zastanawia się jak wyglądają szkolenia pozwalające na podjęcie w nich pracy. Praca w Dino, zwłaszcza w małych miejscowościach, jest propozycją wartą rozważenia. Dlatego warto dowiedzieć się więcej o szkoleniach niezbędnych do rozpoczęcia pracy w Dino.

Dino Polska

Dino Polska to polska sieć sklepów spożywczo-przemysłowych, założona w 1999 roku przez Tomasza Biernackiego. Siedziba firmy znajduje się w Krotoszynie.

Sieć Dino jest jedną z najszybciej rozwijających się w Polsce. Na koniec 2023 roku liczyła 2340 sklepów, zlokalizowanych głównie w małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. Sklepy Dino są z reguły otwarte od poniedziałku do soboty w godzinach od 6:00 do 22:30, a w niedziele handlowe w godzinach od 8:30 do 20:00.

W ofercie sklepów Dino znajdują się produkty spożywcze, chemia gospodarcza, kosmetyki, produkty dla zwierząt oraz artykuły przemysłowe.

Dino Polska jest firmą prywatną, zdominowaną przez polski kapitał. W 2021 roku spółka zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

praca w sklepie Dino Polska
Praca w sklepie Dino może być dobrym wyborem zwłaszcza dla mieszkańców mniejszych miejscowości.

Strategia rozwoju

Dino Polska koncentruje się na rozwoju w małych i średnich miastach oraz na peryferiach dużych miast. Firma stawia na niskie ceny, szeroki asortyment produktów oraz dogodną lokalizację sklepów. W 2023 roku Dino Polska zamierza otworzyć około 200 nowych sklepów, a rozwój sieci będzie postępował również w kolejnych latach.

Wraz z tym rozwojem będzie rosło zapotrzebowanie na pracowników zatrudnionych w sklepach Dino. Dlatego warto dowiedzieć się kto może liczyć na zatrudnienie w takim sklepie oraz jakie szkolenia powinien przejść, aby móc podjąć pracę.

Wpływ na rynek

Dino Polska jest jednym z głównych graczy na polskim rynku handlu spożywczego. Firma przyczynia się do rozwoju rynku spożywczego w Polsce, a także do poprawy dostępności produktów spożywczych w małych i średnich miastach. Dino Polska jest także ważnym pracodawcą w Polsce. W firmie pracuje ponad 15 000 osób.

Perspektywy rozwoju

Dino Polska jest dobrze przygotowana do dalszego rozwoju. Firma ma silną pozycję finansową, doświadczony zespół zarządzający oraz jasną strategię rozwoju. Dino Polska ma potencjał, aby stać się jedną z największych sieci handlowych w Polsce.

Praca w Dino: stanowiska w sklepie

Specyfika pracy w sklepach Dino może się różnić, ale w większości przypadków w sklepach zatrudnia się pracowników na następujące stanowiska:

 • Kasjer/kasjerka – odpowiada za obsługę klientów przy kasie, przyjmowanie płatności, wydawanie towaru i obsługę zwrotów.
 • Sprzedawca/sprzedawczynie – odpowiada za wykładanie towaru na półkach, uzupełnianie zapasów, obsługę klientów i dbanie o estetyczny wygląd sklepu. Stanowisko to może występować również pod nazwą Pracownik hali sklepowej itp. Potocznie spotyka się nazwę „Wykładacz towaru”, ale nie jest to nazwa oficjalna i nie oddaje w pełni charakteru pracy.
 • Magazynier – odpowiada za przyjmowanie, składowanie i wydawanie towaru z magazynu.
 • Kierownik/kierowniczka sklepu – odpowiada za zarządzanie sklepem, w tym za organizację pracy, motywowanie pracowników i dbanie o wizerunek sklepu.

Wymagania stawiane kandydatom na poszczególne stanowiska sklepowe różnią się w zależności od stanowiska i sieci handlowej. Zazwyczaj wymagane jest wykształcenie średnie lub zawodowe, a także doświadczenie w pracy w handlu.

Jakie szkolenia dla pracowników sklepów Dino?

Wiele osób planujących pracę w sklepie Dino zastanawia się jakie szkolenia będą musieli przejść, aby rozpocząć pracę. Ciekawi ich również zakres szkolenia, czas ich trwania oraz czy pracodawca pokrywa koszty szkolenia oraz dojazdu na miejsce szkolenia, jeśli odbywa się ono poza sklepem, w którym są zatrudnieni.

Szkolenia dla nowych pracowników Dino

Wszyscy nowi pracownicy Dino przechodzą szkolenie wstępne, które obejmuje następujące zagadnienia:

 • Zasady funkcjonowania firmy
 • Wymagania bezpieczeństwa i higieny pracy
 • Proces obsługi klienta
 • Systemy informatyczne wykorzystywane w sklepie, w tym obsługa kasy dla kasjerów i kasjerek.

Szkolenie wstępne trwa zazwyczaj od 1 do 2 tygodni i jest prowadzone przez kierownika sklepu lub innego pracownika Dino. Jeśli w danej miejscowości nie ma sklepu, gdyż jest dopiero w budowie, pracownik może zostać oddelegowany na szkolenie do pobliskiej miejscowości. Koszt dojazdu na szkolenie pokrywa sieć Dino. Również za czas szkolenia pracownikowi przysługuje wynagrodzenie. Odbywają się one w godzinach pracy.

Szkolenia BHP dla nowych pracowników sklepów Dino

Szkolenie wstępne to obowiązkowe szkolenie, które musi odbyć każdy nowy pracownik, przed rozpoczęciem pracy w danym zakładzie pracy. Ma na celu zapoznanie pracownika z zasadami bezpieczeństwa i higieny pracy obowiązującymi w danym zakładzie, a także z podstawowymi zagrożeniami występującymi w miejscu pracy.

Szkolenie wstępne obejmuje następujące zagadnienia:

 • Zasady ogólne dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy
 • Zasady bezpieczeństwa i higieny pracy w danym zakładzie
 • Zagrożenia występujące w miejscu pracy
 • Obowiązki pracownika w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy

Szkolenie wstępne powinno być prowadzone przez osobę posiadającą odpowiednie uprawnienia w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy. W sklepach Dino szkolenie to przeprowadza z reguły inspektor ds. BHP w ramach szkolenia wstępnego dla pracowników.

Szkolenie BHP jest również powtarzane okresowo. Szkolenie okresowe to obowiązkowe szkolenie, które musi odbyć każdy pracownik, co określony czas, w celu aktualizacji swojej wiedzy i umiejętności z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy.

Szkolenia dla kadry kierowniczej Dino

Kierownicy sklepów Dino mają również dostęp do szkoleń, które mają na celu podniesienie ich kompetencji w zakresie zarządzania.

Dostępne szkolenia dla kadry kierowniczej obejmują następujące zagadnienia:

 • Zarządzanie zespołem
 • Planowanie i organizacja pracy
 • Rozwiązywanie konfliktów

Szkolenia dla kadry kierowniczej są prowadzone przez zewnętrznych wykładowców lub pracowników Dino z odpowiednim doświadczeniem. Również te szkolenia dla pracowników Dino są bezpłatne i odbywają się w godzinach pracy.

2 komentarze

 1. Martyna pisze:

  Czy ktoś wie ile zarabia kierownik sklepu Dino? Jak wynagrodzenie wygląda w porównaniu do Biedronki czy Lidla?

 2. Zestresowana pisze:

  Nie ma żadnych szkoleń . Odrazu chcą żebyś wszystko wiedział / ała . A potem pretensje że coś źle zrobisz albo czegoś nie wiesz .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *